Prinses Mabel is zondagmorgen om 4.12 uur in Londen bevallen van een tweede dochter. 'Met moeder en kind gaat het fantastisch' aldus een 'heel gelukkige' prins Friso tegenover de Rijksvoorlichtingsdienst. De baby woog bij de geboorte 3700 gram. De prinselijke ouders hebben haar de namen Joanna Zaria Nicoline Milou gegeven. Zaria is in het Slavisch de godin van de schoonheid.
In een toelichting op de gekozen namen vertelde prins Friso zondag dat Joanna is afgeleid van zijn eigen naam, Johan Friso. Voor Zaria is gekozen omdat ze dat beiden zo mooi vonden. Nicoline is een vernoeming naar een zusje van Mabel. En met Milou wordt de stammoeder van de huidige Oranjes geeerd. Dat was prinses Maria Louise (1688-1765), echtgenote van de Friese stadhouder en latere prins van Oranje, Johan Willem Friso. Zij is beter bekend als 'Maaike Muoi' of ' Meu'.
Friso en Mabel (op foto ©GPD/Harmen de Jong op Koninginnedag) werden vorig jaar verrast toen hun eerste dochter Luana zich op 26 maart drie weken te vroeg meldde. Haar ouders hadden nog afspraken staan toen de baby opeens kwam. Drie weken voor de geboorte van Luana was ze met Friso nog bij een filmgala van Amnesty International in Amsterdam.
De prinses heeft van het verrassende slot van haar eerste zwangerschap geleerd en rondde haar professionele beslommeringen de afgelopen weken al af. Omdat ze niet meer mocht vliegen ontbrak ze tot haar spijt in New York bij de VN-conferentie over de voortgang in de bestrijding van aids. In Londen kon Mabel de afgelopen dagen in elk geval nog genieten van het zomerse weer, al zijn hoge temperaturen bij een zwangerschap niet prettig.
De dochters van Mabel en Friso (op foto ©RVD na de doop van Luana) krijgen de titel gravin van Oranje-Nassau. Ze zijn geen lid van het koninklijk huis, zoals hun ouders dat ook niet zijn omdat geen parlementaire toestemming is gevraagd of gegeven voor hun huwelijk. Omdat de kinderen in Engeland zijn geboren, hebben ze formeel naast de Nederlandse nationaliteit automatisch ook de Britse.
Gravin Zaria - van wie nog geen foto is vrijgegeven - is het zevende kleinkind van koningin Beatrix. Begin deze maand was er gezinsuitbreiding bij prins Constantijn en prinses Laurentien, die eveneens een dochter kregen, gravin Leonore. Mabel en Friso zijn op 24 april 2004 in Delft getrouwd. Beiden wonen en werken in Londen.
De koningin moet nog even geduld hebben alvorens ze haar jongste kleindkind kan gaan bewonderen. De maandagagenda was vol en stond geen tripje naar Londen toe en de rest van de week is gevuld met het staatsbezoek aan België.
Opvallend is dat alle zeven kleinkinderen (op de kerstfoto ©RVD zijn het er nog vijf) in het weekeinde zijn geboren: Amalia (zondag 7 december 2003), Alexia (zondag 26 juni 2005) van Willem-Alexander en Maxima; Luana (zaterdag 26 maart 2005) en Zaria (zondag 18 juni 2006) van Friso en Mabel; Eloise (zaterdag 8 juni 2002), Claus-Casimir (zondag 21 maart 2004) en Leonore (zaterdag 3 juni 2006).
Vanaf maandagmiddag op royalblog alles over het staatsbezoek aan België.










Reacties