Het Noorse koningspaar Harald en Sonja woonden maandag in de Oddernes kerk in Kristiansand de uitvaart bij van Sven O. Høiby, de vader van kroonprinses Mette-Marit. Høiby overleed woensdag op zeventigjarige leeftijd in Kristiansand aan longkanker.
Kroonprinses Mette-Marit kwam daarna met kroonprins Haakon en haar zoon Marius. De pers werd gevraagd op afstand te blijven.
Sinds de dood van haar vader hield Mette-Marit zich min of meer schuil. Een familiebijeenkomst bijvoorbeeld werd verplaatst om fotografen en cameraploegen te ontlopen.
De relatie van Sven O. Høiby met zijn dochter was de laatste jaren slecht. Hij werd slechts bij hoge uitzondering nog uitgenodigd, zoals vorig jaar maart voor de doop van Mette-Marits tweede zoon prins Sverre Magnus.
Dit omdat Sven regelmatig uit de school klapte tegenover de Noorse roddelpers. Het blad Se og Hør betaalde hem daarvoor zo'n 50.000 euro per jaar.
Zijn kortstondige huwelijk _ in maart 2005 op de Noorse ambassade in Den Haag _ met de toen 34-jarige ex-stripper Renathe Barsgard, deed de familieverhoudingen ook geen goed. ,,Het is echte liefde", aldus Sven O. De scheiding volgde drie maanden later. © GPD; Foto's: © GPD AP





Reacties