« Prinses Margarita opnieuw getrouwd | Hoofdmenu | Koninklijk eerbetoon voor Spaanse ex-MP »

Margarita en Tjalling ten Cate getrouwd

Prinses Margarita is zaterdag op een landgoed bij Maarsbergen getrouwd met de jurist Tjalling ten Cate. Het stel huwde omringd door hun voltallige families en goede vrienden, onder wie koningin Beatrix. ANP Photo heeft drie foto's van het paar.

Margaritarpe_2107 Het huwelijk werd alleen voor de wet voltrokken. Het eerdere huwelijk van Margarita met Edwin de Roy van Zuydewijn is door de katholieke kerk niet geannuleerd.

Het bruidspaar, dat in augustus een baby verwacht, woont sinds ruim een jaar samen in Amsterdam. Margarita (35) volgt sinds anderhalf jaar een opleiding interieurarchitectuur aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Ze is ook al zelfstandig werkzaam als adviseur op dit gebied. Tjalling ten Cate (32) is sinds enige jaren jurist bij De Nederlandsche Bank.

Prinses Margarita en Tjalling ten Cate hechten er sterk aan dat hun toekomstige gezinsleven buiten de publieke belangstelling blijft. ,,Zij hopen van harte dat deze wens om in alle onbevangenheid en rust te leven, begrepen en gerespecteerd zal worden'', benadrukte de secretaresse van prinses Irene, Mariëtte Helmann, al eerder.

Margaritarpe_3382 Dat de relatie serieus was, bleek op 1 februari in het Amsterdamse Carré, waar het stel in gezelschap van koningin Beatrix en prinses Margriet arriveerde om de verjaardagen van Margarita's tantes mee te vieren. Daaruit kon al worden afgeleid dat de vorstin ook niet ontevreden is over de nieuwe verbintenis van haar petekind.

Prinses Margarita was eerder getrouwd met Edwin de Roy van Zuydewijn. Halverwege het huwelijk bezorgde dit paar het Koninklijk Huis, waar het zelf niet toe behoorde, grote problemen door interviews in een weekblad en op televisie. Het uitte veel kritiek op onder anderen de koningin, die naderhand op een persconferentie in Chili zei de verhalen 'niet te herkennen'.

Wel werd duidelijk dat de veiligheidsdienst de gangen van Edwin de Roy van Zuydewijn was nagegaan in opdracht van het Kabinet der Koningin, dat in deze op eigen houtje had gehandeld. De verantwoordelijkheid voor het Kabinet van de Koningin werd daarop ondergebracht bij het ministerie van Algemene Zaken. © GPD; Bron: ANP. Foto's: © Royal Press Europe

Reacties

De reacties op dit bericht zijn afgesloten.

Royalblog Menu

Bezoek ook eens

News Summary

Specials 2008

juli 2008

zo ma di wo do vr za
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Tracker

  • Track 3
  • Track 2
  • Extreme-dm