Kapitein Marco Kroon, die vorig jaar de Militaire Willemsorde kreeg, wordt verdacht van onder meer cocaïnegebruik. Zijn gangen worden al sinds oktober gevolgd, zo ontdekte het Brabants Dagblad. Zijn feestcafé Vinny's in Den Bosch is vrijdag gesloten.
Door Marc Brink en Henk Mees
Na een maandenlang onderzoek is Marco Kroon vrijdag op het politiebureau verhoord. De drager van de Militaire Willemsorde, wordt verdacht van overtreding van de opiumwet en de wet wapens en munitie. Zijn 34-jarige vriendin Mirjam werd gisteren voor de tweede keer als verdachte verhoord.
Politie en justitie bevestigen de verdenkingen, maar willen niet zeggen of Kroon is aangehouden danwel in verzekering gesteld. Zelf was hij gisteravond niet te bereiken. De gangen en handelingen van Kroon worden al sinds oktober gevolgd door een team van politie en marechaussee. Daarbij zou het gaan om cocaïnegebruik van zowel Kroon als bezoekers van diens café.
-
,,Dit is niet het soort publiciteit voor een drager van de Willems-Orde waarop we zitten te wachten'', zei minister Eimert van Middelkoop (Defensie) zaterdag in Utrecht. Hij benadrukte dat Kroon terecht de onderscheiding heeft gekregen. ,,Ik hecht eraan te zeggen dat het niets afdoet aan de heldendaden die Kroon heeft verricht in Afghanistan. Dat blijft gewoon staan.''
Het opsporingsonderzoek wordt tot in de hoogste kringen in Den Haag gevolgd. Naar verluidt wil koningin Beatrix, die in mei 2009 de zeldzaam toegekende militaire onderscheiding uitreikte aan Kroon, voortdurend op de hoogte worden gehouden.
Café Vinny's, waarvan Kroon sinds december 2008 de exploitant is, neemt een belangrijke rol in het onderzoek in. Een aantal vaste bezoekers is door de politie gehoord. In het onderzoek werden eind december in Den Bosch al twee aanhoudingen verricht.
Kroon ontkende eerder deze week tegenover het Brabants Dagblad met kracht de verdenkingen. ,,Als er eentje antidrugs is, ben ik het wel. Ik kan dat toch niet hebben als militair. Ik weet dat er eerder in dit café gehandeld werd. Die zooi heb ik er helemaal uitgewerkt", aldus Kroon. © GPD; Aanvullend: ANP





Een held is en blijft een held ongeacht zijn daden of verleden.
Want een foute held is nog steeds een held en dient zowel voor de fouten als voor de heldendaden te worden gehonoreerd. Als de balans van Justitie bepaalt dat de heldendaden zwaarder wegen dan de fouten dan zou men de fouten moeten beschouwen als opgenomen krediet.
Geplaatst door: TAC Cornelissen | 20 september 2010 om 22:59