‘Ze verkopen goed’. In tijdschriftenwinkel is de Oranje-special van HP/De Tijd woensdag niet onopgemerkt gebleven. Ondanks de stevige prijs (€5,95) vindt het weekblad gretig aftrek. Maar het gaat natuurlijk ook om de verkoopcijfers.
Na de flink gehypte, maar in feite inhoudsloze, dagboeken van de undercoveroperatie bij de PVV (als extraatje in deze Special meegenomen), was HP toe aan een nieuw verkoopsucces. En nog steeds verkoopt niets in Nederland beter dan de Oranjes. Kijk bijvoorbeeld ook maar naar de kijkcijfers van ‘Bernhard, schavuit van Oranje’.
De Oranje-special biedt voor elk wat wils: verhalen die zowel de verstokte republikein als de Oranjefan tevreden zullen stellen. Strooigoed dat niet zou misstaan in Vorsten, over hofleveranciers en de acht Oranjeverenigingen in Kampen bijvoorbeeld, en een onderhoudende, ietwat vulgaire, maar soms slimme Oranjequiz.
De voor een blad als HP/De Tijd onvermijdelijke (?) Jan Kikkert en Gerard Aalders komen aan het woord, maar daar staat Cees Fasseur tegenover, en ook Michiel Zonnevylle van de Bond van Oranjeverenigingen. Over Mabel geen goeds, maar Laurentien wordt op een voetstuk geplaatst en de verhalen over de Oranje-studentenjaren in Leiden en ‘Beatrix en haar premiers’ zijn informatief.
Eindoordeel: serieus, met een knipoog, informatief en soms tot nadenken stemmend. De moeite waard, ondanks de enkele opzichtige fouten bij met name de foto’s. © GPD





Reacties