Koningin Beatrix komt woensdagmiddag in Ankara aan voor een kort bezoek aan Turkije in het kader van de viering van vierhonderd jaar diplomatieke betrekkingen. Het driedaagse verblijf volgt op het staatsbezoek eerder dit jaar van de Turkse president Abdullah Gül aan Nederland.
Woensdagavond wordt de koningin op het presidentieel paleis ontvangen door Abdullah Gül en zijn echtgenote Hayrünnisa. Aansluitend biedt de president een diner aan. Bij het bezoek aan de Turkse hoofdstad wordt de vorstin vergezeld door demissionair minister Uri Rosenthal (Buitenlandse Zaken).
Donderdagochtend reist Beatrix door naar Istanbul voor een lunchbijeenkomst met onder anderen Turkse studenten en hoogleraren. Thema’s zijn onder meer de relaties tussen Nederland en Turkije, de maatschappelijke ontwikkelingen in het land en de internationale oriëntatie van Turkije.
‘s Avonds is de koningin aanwezig bij een optreden van het Nederlands Dans Theater 2 (NDT2) in het Muhsin Ertuğrul Theater. Het NDT2 biedt talentvolle dansers en choreografen een internationaal platform om zich te ontwikkelen. De uitvoering bestaat uit drie stukken: Lieder eines fahrenden Gesellen van Jiri Kylián, Shutters Shut van Sol León en Paul Lightfoot en CACTI van choreograaf Alexander Ekman. Vrijdag gaat de koningin weer naar huis. © GPD; Bron: RVD





Reacties