De politie heeft woensdagmorgen kort voor de aankomst van de koninklijke familie twee dierenactivisten gearresteerd in Makkum. Eén van hen is de 22-jarige Peter Janssen uit Vught, vooral bekend als de ‘Veganstreaker'.
Janssen dook in februari plots op in de show van Paul de Leeuw, waar hij in tangaslip en met beschilderd lijf protesteerde tegen dierenleed. De Leeuw wist de tangaslip uit te trekken, waarna Janssen een klacht indiende.
De tweede verdachte is een 24-jarige inwoner van Assen. De politie had aanwijzingen dat het duo in hun blootje de openbare orde in Makkum wilde verstoren. Ze worden ondervraagd op het bureau en in de loop van de dag weer vrijgelaten. Ook in Franeker waren politie en de koninklijke veiligheidsdienst zeer op zijn hoede. © GPD Leeuwarder Courant
Reacties