Een goede voordracht, heldere taal, weinig nieuws. Zo luidde 'op straat' in Den Haag het oordeel over de tweede Troonrede die koning Willem-Alexander dinsdag uitsprak in de Ridderzaal.
Na afloop van de rijtoer van het Binnenhof naar paleis Noordeinde, verscheen het koningspaar met prins Constantijn en prinses Laurentien op het balkon. De opdracht? Even wuiven misschien.
De Miljoenennota had 'goed' nieuws voor het koningspaar van wie de uitkering (zo heet dat echt) is gekoppeld aan de ambtenarensalarissen. Als die procentueel stijgen, dan gaat ook de uitkering omhoog (of omlaag, als er een daling is). De koning krijgt 6000 euro extra te besteden, de koningin 2000 euro.
In de begroting is ook een bedrag opgenomen voor de aanpassing van Huis ten Bosch aan de eisen van de moderne tijd. De laatste grote opknapbeurt was voor 1981, toen Beatrix er kwam wonen, en daarna is er weinig aan gedaan. Asbest en houtrot staan op de 'to do' lijst, alsmede aanpassingen aan technische installaties en verbetering van de beveiliging. Voorlopig prijskaartje: 35 miljoen euro, en een opleverdatum na 2016.
De prinsesjes zullen de eerste jaren vanuit Wassenaar naar de middelbare school moeten - maar voordeel is wel dat ze voorlopig niet hoeven te verhuizen.
© RB Hans Jacobs; Beeld: © RB, Screenshots KH
ROYALBLOG IN ENGLISH: The King's Speech held little news observers in The Hague said after King Willem-Alexander addressed both Houses of Parliament in a Joint session in the ancient Knight's Hall (Ridderzaal) in The Hague. The speech, outlining government policy, mentioned the air disaster with MH17, and focused in many ways on the present world problems - from Mali to Ukraine. Queen Máxima accompanied the King, and after the ride back to the Palace the royal couple, along with Prince Constantijn and Princess Laurentien briefly appeared on the palace balcony.
Reacties