Prinses Cristina hoeft na haar verhoor donderdag voor de rechtbank in Palma op Mallorca voorlopig niet meer in de rechtszaal te verschijnen. Ook haar man Iñaki Urdangarín kan het verdere verloop van de rechtszaak, waarin hij het middelpunt is, op afstand volgen zo lang zijn advocatenteam maar een vertegenwoordiger in de zaal heeft.
De Infanta wilde donderdag alleen antwoord geven op vragen van haar eigen advocaat (foto boven). Ze negeerde vragen en opmerkingen van de advocaat van de burgerorganisatie 'Schone Handen'. Die acht de prinses schuldig aan het meewerken aan belastingontduiking door Iñaki.
Zie ook: Iñaki ontkent rol Cristina bij zijn stichting
In de ruim twintig minuten dat de zus van koning Felipe VI in het beklaagdenbankje zat, verwees Cristina keer op keer naar 'mijn man'. In hem had ze het volste vertrouwen en hij was verantwoordelijk voor alle financiële zaken, zowel privé als bij zijn stichting Nóos en de gezamenlijke holding Aizóon.
De prinses tekende de jaarrekeningen en papieren zonder er ook maar enige aandacht aan te besteden. De creditcard die ze van haar Aizóon rekening had, gebruikte ze ook nooit – ze kende de pincode niet eens – en dat er toch afschrijvingen mee zijn gedaan kon ze niet verklaren.
'We praatten niet over geld en zaken”, echode Cristina de verklaring van haar man eerder in de week. Iñaki zei toen ook dat 's avonds over de kinderen en school werd gesproken, niet over werk. ,,Hij deed de financiën, ik beheerde de agenda, zowel voor de kinderen als voor de koninklijke taken”, aldus de prinses. Met haar verhoor zijn nu alle zeventien verdachten aan het woord geweest.
De rechtszaak gaat dinsdag verder. Dan zijn de eerste van zo'n 380 getuigen aan de beurt om hun verhaal te doen. De rechtbank heeft een schema opgesteld dat loopt tot 7 juni, waarna de beklaagden weer aan de beurt komen om hun zegje te doen. Op 30 juni moet de behandeling zijn afgerond. © RB Hans Jacobs; Illustratie: screenshots YouTube
Het verhoor van Infanta Cristina (in het Spaans)
Reacties