De in Maleisië razend populaire prins Mateen van Brunei heeft dinsdag in Putrajaya de bronzen medaille in ontvangst genomen op het paardensportonderdeel polo bij van de zogenoemde SEA Games, de spelen voor Zuid-Oost-Azië.
Brunei, dat voor het eerst aan het polotoernooi deelnam, verraste maandag in de strijd om de derde plaats de meer ervaren ploeg van Singapore (10-8). ,,We hebben een lange weg afgelegd en we kunnen trots zijn op onze prestatie”, aldus prins Mateen (26), die met zijn zus prinses Azemah deel uitmaakte van de succesvolle formatie. Maleisië won dinsdag het goud.
Een trotse vader sultan Hassanal Bolkiah vloog persoonlijk van Brunei naar Maleisië voor de strijd op het brons die maandag werd afgewerkt. Prins Mateen (26) was de 'popster' van het polotoernooi. Voor hem stonden bij elke training en wedstrijden tientallen meisjes te wachten, in de hoop niet alleen een glimp op te vangen van de knappe prins maar ook om met hem op de foto te gaan. Tot vreugde van de fans voldeed Mateen ook steeds aan dat verlangen en nam hij ruim de tijd voor foto's en korte gesprekjes.
© RB; Beeld: sociale media, inclusief van prins Mateen
Reacties