De Deense koningin Margrethe biedt maandagavond haar jongere zus prinses Benedikte in Kopenhagen een diner aan ter gelegenheid van haar 75ste verjaardag. De feestdis wordt gehouden in het Christian VII’s paleis van Amalienborg.
Ter gelegenheid van de verjaardag verschijnt ook de biografie 'Benedikte. Een koninklijke prinses'. Het is het eerste boek waaraan ze zelf heeft meegewerkt. Aan bod komen zowel haar werk in Denemarken, waar ze nog vaak optreedt als stand-in voor het staatshoofd wanneer Margrethe en haar zoons het land uit zijn, als haar leven in het Duitse Berleburg.
Benedikte trouwde in 1968 met prins Richard zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg, die ze twee jaar eerder had leren kennen op de bruiloft van prinses Beatrix en Claus von Amsberg. Ze gaf daarna haar werkzaamheden in Denemarken niet op maar combineerde die met het verblijf op Slot Berleburg.
In het boek komen de drie kinderen prins Gustav, prinses Alexandra en prinses Nathalie aan het woord, alsmede haar zussen de koninginnen Margrethe en Anne-Marie. Die laatste twee spreken vooral over de gezamenlijke jeugd. ,,Benedikte zegt vaak dat mijn haar niet goed en dan heeft ze meestal gelijk”, grapt Margrethe. ,,Haar haar zit altijd goed.”
Prinses Benedikte werd afgelopen weekeinde ook al getracteerd. In Kolding was er een heel feestprogramma opgezet rond de opening van een aan haar gewijde tentoonstelling in museum Koldinghus.
Zo was er voorafgaand een paardenshow, met deelname van de Koninklijke Lijfwacht en van dochter prinses Nathalie op kampioenspaar Digby. Dat werd voor de gelegenheid uit de wei gehaald, waar Digby al enkele jaren van welverdiende rust mag genieten.
© RB; Beeld: Archieffoto © MPE Patrick van Katwijk; sociale media Deens koningshuis
Reacties