Koning Willem-Alexander bracht dinsdagochtend in Utrecht een kort bezoek aan Taal Doet Meer. De vrijwilligersorganisatie is één van de winnaars van een Appeltje van Oranje, de prijs van het Oranje Fonds voor succesvolle sociale initiatieven.
Taal Doet Meer zorgt met meer dan duizend vrijwilligers en een klein team van beroepskrachten ervoor dat Utrechters die Nederlands niet als moedertaal hebben, kunnen meedoen in de Utrechtse samenleving.
Koning Willem-Alexander sprak met onder meer medewerkers, vrijwilligers en partners van Taal Doet Meer over het belang van taal bij onderwijs en opvoeding, maar ook wat de organisatie op dit gebied voor hen betekent. Vrijwilligers hebben daarbij aandacht voor het hele gezin, van jong tot oud.
Zo is de een taalcoach van een volwassene, de ander mentor van een brugklasser en weer een ander leest voor in een gezin. Taal Doet Meer werkt hiervoor samen met de gemeente, scholen, migrantenorganisaties en consultatiebureaus.
Aansluitend was de koning aanwezig bij een ‘Eigen Kracht’ lunch die in het teken staat van taal en werk. Hier staat, naast de Nederlandse taal, het koppelen van deelnemers aan vrijwillige coaches en partnerbedrijven centraal. Eén van de deelnemers, Cor Jansen van Citymarketing, probeerde vergeefs de koning te betrekken bij zijn lobbywerk voor het Eurosongfestival.
© RB; Bron: RVD
Reacties