Een uitgerust ogende prinses Beatrix heeft zondagavond in het Koninklijk Concertgebouw in Amsterdam een uitvoering bijgewoond van het Jeugdorkest van de Europese Unie (EUYO).
Vanwege de coronamaatregelen werd het bijzonder concert, waarbij alleen dertig in Nederland wonende of studerende musici en alumni van het in 1976 opgerichte orkest op het podium kwamen om zonder dirigent te spelen.
Het orkest bestaat normaliter uit meer dan honderd musici uit de lidstaten van de Europese Unie. Prinses Beatrix is al jaren een vaste supporter van het European Union Youth Orchestra en hun concert in Amsterdam, meestal onderdeel van de zomerconcerten in het Concertgebouw, behoort tot de vaste onderdelen van haar jaaragenda.
Beatrix brengt in elk geval een deel van de zomer in eigen land door. Haar Lemsteraak De Groene Draeck is de afgelopen weken op verschillende plekken in Nederland gesignaleerd.
De prinses werd zaterdag nog in Friesland gespot en gefotografeerd bij Terherne, met onder andere schoondochter prinses Mabel aan boord, zo meldde de Leeuwarder Courant.
© RB; Beeld: © MPE Patrick van Katwijk, LCrt Klaas Dijkstra
Reacties