Koningin Máxima heeft woensdagmiddag via een Zoom-verbinding gesproken tijdens het digitale evenement ‘G7 Partnership for Women’s Digital Financial Inclusion in Africa’ van de Bill & Melinda Gates Foundation.
De koningin sprak in haar VN-functie en deed dat vanuit haar werkkamer op paleis Huis ten Bosch. Andere sprekers waren de Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa, als roulerend voorzitter van de Afrikaanse Unie en Melinda Gates zelf. De Franse minister van Financiën zou ook het woord voeren, maar Bruno Le Maire is besmet met het coronavirus en is thuis in quarantaine.
De bijeenkomst over het belang tot toegang tot financiële diensten en het bijbehorende digitale gereedschap – mobiele bankrekeningen bijvoorbeeld – voor met name vrouwen in Afrika, had oorspronkelijk in New York moeten plaatsvinden parallel aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Vanwege de coronamaatregelen zijn er dit jaar echter geen fysieke samenkomsten plaats en worden vergaderingen en evenementen digitaal gehouden.
De koningin overhandigt daarom ook haar jaarverslag niet persoonlijk aan VN-secretaris-generaal António Guterres. Dit gebeurt dit jaar virtueel op een ander moment.
Koning Willem-Alexander sprak maandag de speciale verjaardagszitting van de Verenigde Naties toe. Deze komt een aantal vorsten aan het woord in de virtuele Algemene Vergadering zelf.
Zo sprak woensdag koning Salman van Saudi-Arabië en komen ook prins Albert II van Monaco en koning Hamad van Bahrein aan het woord.
© RB; Beeld: © MPE Patrick van Katwijk
Reacties